logoUasba

header ukr

kubes

Підвищення кваліфікації

Метою постійного підвищення кваліфікації (ППК) є позитивне заохочення всіх членів до вдосконалення своїх знань в умовах змін та зростання обсягів знань та навичок, необхідних для підтримання високих стандартів, що вимагаються від сучасних професійних бухгалтерів для задоволення потреб суспільства. А також постійне підвищення кваліфікації членів є умовами членства УАСБА в таких професійних організацій, як ЄРСБА та МФБ і є їх нагальною вимогою.

Відповідність нормам постійного підвищення кваліфікації (ППК)

1. Вимоги

УАСБА вимагає, щоб кожен ії член:

 1. кожні три роки відвідав 120 годин навчання у відповідній галузі підвищення кваліфікації, з яких 60 годин навчання мають піддаватися перевірці;
 2. кожного року відвідав щонайменше 20 годин навчання;
 3. з метою виконання вищезазначених вимог, відстежував та оцінював навчальні заходи.

Тематика ППК може бути досить різноманітною, але вона завжди повинна бути доречною для членів асоціації, виходячи з тих видів діяльності, якими вони займаються. А член Асоціації повинен гарантувати УАСБА таку „доречність".

2. ППК

Постійне підвищення кваліфікації включає:

 • Відвідування конференцій та курсів з фахових та нормативних питань, пов'язаних з професійною діяльністю або роботою члена організації, які проводяться компетентною установою чи особою, що має належну кваліфікацію.
 • Організація або участь у внутрішніх навчальних заходах на підприємствах, а також членство або участь у фахових робочих групах.
 • Семінари з фахових та нормативних питань.
 • Участь в роботі комітетів УАСБА.
 • Підготовка лекцій з фахових та нормативних питань, які опубліковані в професійних виданнях.
 • Навчання слухачів, які складають іспити на отримання сертифікату УАСБА та інших визнаних міжнародних сертифікаційних програм.
 • Дослідження, що включають фахові дослідження, проведені під час підготовки лекцій чи презентацій, або офіційні фахові дослідницькі проекти для колег або клієнтів, фаховий зміст яких, за своєю глибиною, перевищує рівень професійних іспитів, що вимагають професійні організації, або лекції на фахові теми для конкретних цілей дослідження.

Заходи з розвитку управлінських або особистих навичок, такі як відвідування курсів з розвитку навичок управління, або курсів з підвищення ефективності використання робочого часу, або акредитоване навчання в не фахових галузях, наприклад, ступені вищих навчальних закладів (бакалавр, магістр).

Планування, розробка та втілення нових систем бухгалтерського обліку, або методики навчання.

ППК включає також читання професійних журналів не запального чи спеціального змісту, книг та професійної літератури.

3. Звільнення від ППК

При виникненні надзвичайних обставин, наприклад, погіршення стану здоров'я, виходу на пенсію, і т.д., які перешкоджають членові Асоціації набрати необхідну кількість годин ППК, він повинен подати інформацію про особисті обставини до УАСБА, яка винесе відповідне рішення.

4. Контроль та забезпечення виконання вимог ППК

 • Члени зобов'язані звітувати про ППК до УАСБА раз в три роки або кожного року, шляхом заповнення і відправлення форми для ведення обліку ППК.
 • УАСБА може звернутися до членів Асоціації з вимогою щороку подавати звіти про іспити, які вони складають, а також може вимагати від окремих осіб в будь-який час надати таку звітність. Необхідно ретельно вести звітність про ППК, яка повинна містити точну дату, вид діяльності та кількість годин.
 • Члени УАСБА повинні зберігати докази ППК протягом 5 років.

5. Свідоцтво про підвищення кваліфікації

Сертифікат є дійсним за умови наявності свідоцтва про підвищення кваліфікації. Кожний третій рік до умови сплати членських внесків та виконання решти умов членства в УАСБА, додається умова про обов’язкове надання звіту про підвищення кваліфікації за 120 годин (або кожного року за 40 годин).

Членський квиток на рік надається після того, як член УАСБА виконає у поточному році або у попередньому році свої зобов’язання: сплатить членський внесок та надасть звіт про підвищення кваліфікації за 120 годин (або кожного року за 40 годин) раз в три роки.

6. Дисциплінарне стягнення

Свідоме невиконання професійним бухгалтером вимоги з підвищення та підтримання його професійної компетентності є порушенням важливого професійного обов’язку.

У разі невиконання вимог ППК за поданням комітету призупиняється членство в Асоціації до проходження членом УАСБА необхідної кількості годин ППК та надання в УАСБА відповідних доказів виконання вимог.

Виключення з організації застосовується до тих членів, які своїм характером невиконання вимоги ППК та відповідями на запити УАСБА дали чітко зрозуміти, що вони, напевно, й далі не будуть визнавати можливість дотримання вимоги з ППК.

Завантажити форми для ведення обліку ППК (.pdf, 368 Кб)

Please publish modules in offcanvas position.