logoUasba

header ukr

kubes

Умови акредитаціi провайдерів CIPA

Мета акредитації провайдера

Метою акредитації провайдерів є офіційне визнання їх компетенції на право надання освітніх послуг за програмою міжнародної сертифікації CAP/CIPA «Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер» з видачею слухачам свідоцтва про закінчення навчання, а також послуг з підвищення кваліфікації професійних бухгалтерів та аудиторів.

Для проведення акредитації провайдери укладають з УАСБА Договір про акредитацію провайдера.

Рішення про акредитацію провайдера затверджується наказом УАСБА, на підставі якого провайдеру видається Свідоцтво про акредитацію.

 

Переваги, які надає акредитація провайдеру навчання

 logo provaider

1. На сайтах capcipa.ua, УАСБА та ФАБФ АПКУ створена сторінка зі списком акредитованих УАСБА і ФАБФ АПКУ провайдерів навчання з інформацією про них. У загальних списках організаторів навчання акредитовані провайдери будуть виділені окремо, розміщені першими і позначені відповідним знаком. Акредитований провайдер має право використовувати цей знак та логотип CAP/CIPA у своїй діяльності за програмою CAP/CIPA.

2. На сторінках сайту capcipa.ua з інформацією про навчання за програмою CAP/CIPA будуть міститися гіперпосилання на сторінку з акредитованими організаторами навчання і рекомендації користуватися послугами акредитованих центрів.

3. УАСБА, ФАБФ АПКУ та CIPAEN в своїх розсилках членам організації та учасникам програми CAP/CIPA будуть рекомендувати звертатися тільки до акредитованих провайдерів.

4. УАСБА та CIPAEN регулярно надає інформацію про акредитованих провайдерів через соціальні мережі.

5. Випуск навчальних сертифікатів про успішне закінчення курсу навчання та складання іспиту з листопадової 2015 р. сесії продовжиться тільки з
акредитованими провайдерами і зі зміненим стандартизованим дизайном. За бажанням акредитованого провайдера на навчальному сертифікаті може розміщуватися логотип УАСБА або ФАБФ АПКУ.

6. Надання детальної версії аналітики і рішень минулих іспитів буде здійснюватися CIPAEN тільки акредитованим провайдерам.

7. Доступ до докладного опису рішень завдань та інших ексклюзивних матеріалів буде надаватися тільки акредитованим провайдерам.

8. Анонси іспитів до наступної екзаменаційної сесії з усіх дисциплін програми CAP/CIPA буде надаватися тільки акредитованим провайдерам.

9. Буде створено Раду акредитованих провайдерів. CIPAEN буде здійснювати змістовну роботу тільки з Радою акредитованих провайдерів (приймати до розгляду від неї запити до розробників і оцінювачів, запитання, зауваження та пропозиції тощо).

10. Робота з оновлення програм і посібників з дисциплін буде координуватися CIPAEN через Раду акредитованих провайдерів.

 

Література, акредитована для навчання по програмі CIPAlogo books 200

Провайдер має право на акредитацію літератури, яку використовує для навчання або відкритого продажу для підготовки за програмою CIPA. Акредитація підтверджує відповідність програмі навчання та високу якість освітньої літератури.
Акредитація літератури відбувається тільки для провайдера, який уклав акредитаційний договір з УАСБА.
Акредитована література може позначатися спеціальним знаком.

 

Свідоцтво про акредитацію провайдера

Свідоцтвопро акредитацію є документом, що підтверджує правопровайдера:

 1.  надавати навчальні послуги за програмою міжнародної сертифікації CAP/CIPA «Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер»;
 2. використовувати в діяльності, зазначеної в п. 1), торгівельні марки «CAP/CIPA», «CAP» та «CIPA» на принципах невинятковості із забороною на передачу права на використання цих торгових марок третім особам;
 3. надавати послуги з підвищення кваліфікації професійних бухгалтерів та аудиторів.

У Свідоцтві про акредитацію зазначаються реєстраційний номер, дата видачі та термін дії свідоцтва, місцезнаходження (юридична адреса) провайдера, його повне найменування та організаційно-правова форма.

У додатку до Свідоцтва про акредитацію зазначаються курси програми CAP/CIPA, що акредитовані та реалізуються провайдером. Свідоцтво без додатка вважається недійсним.

УАСБА розіщує на сайті перелік провайдерів із зазначенням терміну їх акредитації та переліком курсів програми CAP/CIPA, що акредитовані.

Показники та критерії

акредитації провайдерів, які надають навчальні послуги по програмі CAP/CIPA «Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер»

№ п/п

Показники акредитації

Критерії акредитації

1

Забезпеченість навчальними програмами кваліфікаційного рівня CAР (Certified Accounting Practitioner) -  Сертифікований бухгалтер - практик за курсами:

 • Фінансовий облік 1;
 • Управлінський облік 1;
 • Податки
 • Право
 • Дистанційне навчання.

Наявність програм в редакції, відповідної часу надання навчальних послуг та проведення акредитації. .

2

Забезпеченість навчальними програмами кваліфікаційного рівня  CIPA (Certified International Professional Accountant) – Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер за курсами:

 • Фінансовий облік 2;
 • Управлінський облік 2;
 • Фінансовий менеджмент;
 • Аудит;
 • Управлінські інформаційні системи.

Наявність програми з кожного курсу в редакції, що відповідає програмі, затвержденої CIPAEN.

3

Організація навчального процесу за навчально-тематичними планами.

Наявність навчальних планів відповідно до рекомендованого обсягу годин з кожної дисципліни програми CAP і CIPA.

4

Забезпеченість літературою, яка передбачена в якості обов'язкової в навчальних програмах курсів.

Наявність списку літератури, яка використовується в навчанні та передбачена в якості обов'язкової в програмах навчальних курсів.

5

Забезпеченість необхідним складом кваліфікованих консультантів.

Провайдер повинен мати у штаті або залучати викладачів або консультантів вищої кваліфікації, які мають сертифікат за програмою CAР/CIPA або склали іспит в мережі CIPA-EN з курсу, який викладають.

6

Забезпеченість навчальними площами.

Провайдер повинен мати у користуванні необхідні навчальні площі, які відповідають необхідним санітарно-гігієнічним нормам та обладнані сучаними технічними засобами навчання.

7

Наявність офісу

Провайдер має у користуванні офіс, який оснащений сучасними засобами зв'язку.

8

Представництво провайдера в мережі Інтернет.

Провайдер має сайт (сторінку) в мережі Інтернет, на якому регулярно публікує новини про свою діяльність.

 

З питань акредитаціїзвертайтеся в Виконавчу дирекцію УАСБА

 

 

Please publish modules in offcanvas position.